iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Zdrowie

W Pleszewskim Centrum Medycznym ruszyły szczepienia

2020-12-30 08:02:39

Zdjęcie: PCM
Wczoraj w Pleszewskim Centrum Medycznym jako szpitalu węzłowym rozpoczęły się szczepienia personelu przeciwko Covid-19. Do tej pory decyzję o zaszczepieniu podjęło blisko 500 pracowników medycznych i niemedycznych pracujących w PCM oraz 356 osób zatrudnionych w innych podmiotach leczniczych.

Szczepionkę przeciw Covid-19 mogą przyjąć te osoby, które zostały zakwalifikowane do szczepienia przez lekarza. Po jej podaniu każdy został poddany obserwacji na wypadek ewentualnych reakcji alergicznych. Do tej pory przeprowadzone szczepienia odbyły się bezproblemowo - u żadnej z zaszczepionych osób nie zaobserwowano niepożądanej reakcji na szczepionkę.

 

 - Szczepienia  są prowadzone równocześnie na wszystkich szpitalnych oddziałach, gdzie szczepi się personel medyczny  i pomocniczy.  Natomiast osoby z zewnątrz zatrudniane w innych podmiotach medycznych oraz pracownicy administracyjni  szczepią się  w dedykowanych do tego celu pomieszczeniach usytuowanych bezpośrednio przy wejściu do szpitala od ul. Poznańskiej (dawna poradnia chirurgiczna) - wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy PCM.

 

W pierwszej transzy do pleszewskiego szpitala  z Agencji Rezerw Materiałowych dotarło 450 szczepionek. Mają zostać wykorzystane w ciągu trzech dni, w planach jest więc szczepienie w ciągu jednego dnia 150 osób.

 

- Szczepienia przeciwko Covid-19  dla naszego szpitala i personelu medycznego są sporym wyzwaniem logistycznym. Musimy zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania szczepionek oraz zorganizować szczepienia tak, aby  nie  kolidowały z pracą na oddziałach. Do tej pory wszystko przebiegało sprawnie i mam nadzieję, że w tej kwestii nic się nie zmieni. Planujemy  zakończenie pierwszej tury do 31 grudnia - dodaje Błażej Górczyński, prezes szpitala.

 

Kolejne dawki szczepionki będą docierały do Pleszewskiego Centrum Medycznego sukcesywnie, tak aby możliwa była jak najszybsza  immunizacja  pozostałych pracowników medycznych i niemedycznych. Kolejne szczepienia obejmą pracowników podmiotów zewnętrznych - sanepidów  i domów pomocy społecznej. Niezależnie od prowadzenia akcji szczepień dla „medyków” pleszewski szpital zgłosił gotowość do uczestnictwa w Narodowym Programie Szczepień populacyjnych, co zapewni mieszkańcom powiatu pleszewskiego dostęp do szczepień przeciw Covid-19.  


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl