iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

W Riccione mają spędzić 3 miesiące

2020-01-21 09:33:55

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przygotowuje się do realizacji kolejnego unijnego projektu dla młodzieży, która dostanie szansę na trzymiesięczny staż we Włoszech. A mowa o programie "Aktywność dla Rozwoju”, współfinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Partnerami przedsięwzięcia, oprócz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, jest również Stowarzyszenie Edukacja-Młodzież.

Pleszewskie Centrum udział w projektach unijnych bierze już  od 2004 roku. Przez te wszystkie lata, aż do dzisiaj - tych programów było aż 32. Dotyczyły przede wszystkim staży  zawodowych, dzięki którym uczestnicy mogli podnosić swoje kwalifikacje.
 
 
Projekty unijne to ogromna szansa dla takich placówek, jak nasza. Dzięki nim młodzież mogła i nadal może zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem wykwalifikowanych fachowców z zagranicy. W ciągu ostatnich 16 lat na staże zawodowe wyjechało 870 młodych ludzi.  Swoje umiejętności zawodowe  podniosło również 150 instruktorów praktycznej nauki zawodu oraz pracowników pionu dydaktyczno- wychowawczego - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.
 
 
Realizacja projektów  międzynarodowych odbywa się  przy udziale partnerów z Włoch, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii, Grecji, Cypru, Rumunii, Niemiec, Chorwacji, Łotwy, Słowenii.
 
 
Z dumą mogę zakomunikować, że wśród uczestników staży było kilka osób, które po powrocie do Polski odważyło się na otworzenie własnych barów i kawiarni. Większość z powodzeniem prowadzi je do dziś, a przypomnę, że od pierwszego projektu minęło już wiele lat – dodaje dyrektor.
 
 
A już za kilka miesięcy do Włoch wyjedzie kolejna grupa młodzieży. Tym razem szansę na naukę nowych umiejętności  dostanie 19 absolwentów.  Cel to hotele i restauracje w urokliwej nadmorskiej  miejscowości Riccione,  położonej  w malowniczym regionie Emilia-Romania.

 

 - Ukończenie szkoły to doskonały moment na to, aby przez wakacje zdobyć nowe doświadczenie. Ci uczniowie, którzy nie planują dalszej nauki - mogą od razu wkraczać na rynek pracy, a  odbyty staż  zwiększa ich szansę na zatrudnienie. Z kolei tym, którzy od września podejmą dalszą edukację - staże nie będą z niczym kolidowały. To idealne rozwiązanie - uzupełnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.

 
 
Zagraniczne staże wieńczone są dokumentami zaświadczającymi o ich ukończeniu. Jednym z nich jest  certyfikacja nabytych umiejętności poprzez Europass Mobilność. To dokument, który  zawiera  informacje na temat wiedzy i kwalifikacji nabytych przez stażystę w innym kraju europejskim.

 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl