iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

W szpitalu wymienią okna i drzwi

2021-11-12 08:11:00

Zdjęcie: PCM
Pleszewskie Centrum Medyczne będzie wymieniało 630 okien i parapetów zewnętrznych i oraz 30 par drzwi wejściowych prowadzących do szpitalnych budynków. To kolejny element inwestycji związany z termomodernizacją placówki, która pozwoli na wprowadzenie oszczędności w gospodarowaniu energią. A prościej rzecz ujmując- poprawi się efektywności energetyczna budynków. Będzie więc cieplej, ciszej i oszczędniej.

Wszystkie okna w pleszewskim szpitalu zostały wymieniono blisko dwie dekady temu przy okazji termomodernizacji całego szpitala. Na ówczesne czasy były one skrojone na miarę potrzeb placówki. Nie tylko zatrzymywały ciepło w budynku, ale można je było otwierać w różnych kombinacjach, co miało ogromne znaczenie dla pacjentów przebywających na oddziałach, ale i też personelu. Jednak po 20 latach są już tak wyeksploatowane, że pora na ich wymianę.

 

Każdy przedmiot  ma swój termin przydatności, nie inaczej jest też z oknami. Przez te wszystkie lata były wielokrotnie otwierane i zamykane po kilkadziesiąt razy dzienne. Zdążyły się więc już zużyć, nie są już też tak szczelne, jak na początku. Wymiana okien  ma nastąpić w ciągu najbliższych 12 miesięcy i  będziemy to   robić sukcesywnie, tak  aby nie dezorganizować pracy szpitala – tłumaczy Jarosław Marciniak, dyrektor do spraw technicznych w PCM.

 

Nowe okna i parapety zewnętrzne  zostaną zamontowane w  pięciu budynkach  Pleszewskiego Centrum Medycznego. Pominięty zostanie jednak budynek A1,  który  powstał  w 2014 roku. To tam znajduje się  m. in. oddział onkologiczny, kardiologiczny oraz oddział rehabilitacji i zakład fizjoterapii.

 

- Tam nie ma konieczności wymiany okien, parapetów i drzwi, ponieważ jest to obiekt  stosunkowo nowy, a przy jego budowie i montażu stolarki okienno- drzwiowej zastosowano nowoczesne technologie, które spełniają wszystkie wymogi - dodaje Błażej Górczyński, prezes szpitala.

 

Wymiana okien, parapetów i drzwi będzie możliwa dzięki  pieniądzom z rządowego programu polski ład. Szpital otrzymał bowiem 5 milionów złotych na modernizację infrastruktury  elektroenergetycznej należącej do placówki.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl