iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z powiatu

Wakacje, czas remontów w szkołach

2019-08-12 08:08:00

Wakacje już za półmetkiem, tymczasem w pleszewskich szkołach remonty idą pełną parą. Ich koszt to ponad 1,7 mln zł. Część środków udało się pozyskać z budżetu państwa.

Wakacje to czas odpoczynku dla uczniów i regeneracji dla nauczycieli, ale w szkołach cały czas coś się dzieje. Wakacyjne remonty – mniejsze lub większe – odbywają się w każdej placówce prowadzonej przez samorząd, a także w szkole Podstawowej w Kuczkowie zarządzanej przez stowarzyszenie – budynek jest bowiem nadal własnością Miasta i Gminy Pleszew.

I tak: w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie odbywa się remont za 199 tys. zł. Tam gruntowną zmianę przechodzą pomieszczenia piwniczne zaadoptowane na harcówkę. Dwa pomieszczenia i dwa halle wykorzystywane przez harcerzy oraz jedno przeznaczone na izbę pamięci szkoły będą zmodernizowane, łącznie z remontem instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Budynki dwóch pleszewskich przedszkoli – nr 1 „Bajka” i nr 3 „Słoneczne” są natomiast dostosowywane do wymogów przeciwpożarowych. Koniecznością była przebudowa ciągów komunikacyjnych oraz m.in. wymiana okien czy drzwi. Przy okazji pomieszczenia będą odmalowane. W Przedszkolu „Bajka” dodatkowo wymienione będzie ogrodzenie. Koszt remontów w przypadku „Bajki” to 565 tys. zł, w „Słoneczne” natomiast zainwestowano 325 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu gminy.

Zespół Szkół w Lenartowicach przechodzi z kolei remont, który ma dostosować budynek do wymogów Sanepidu. Modernizowana jest zatem kuchnia i szkolna jadalnia. Koszt to 12.000 zł.

W pleszewską Trójkę samorząd zainwestował w tegoroczne wakacje kwotę 32 tys. zł z przeznaczeniem na remont sali po szkolnej bibliotece. Szkoła w Kowalewie zyska natomiast nowy hydrant, który powoli zwiększyć ciśnienie wody za kwotę niemal 40 tys. zł.

Remonty nie ominęły budynku, który jest własnością samorządu, a w którym działa szkoła i przedszkole prowadzone przez Stowarzyszenie „Pionier”. W Kuczkowie dzieci będą mogły po wakacjach korzystać z nowych łazienek. Koszt inwestycji to 60 tys. zł.

Ponadto w pięciu placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew: Zespołach Szkół nr 1, 2 i 3 oraz w Kowalewie i Taczanowie Drugim doposażone są kuchnie i szkolne stołówki. Udało się na ten cel pozyskać 400 tys. zł. dotacji z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wkład własny samorządu to 100 tys. zł. W ramach środków zakupione są niezbędne elementy wyposażenia czyli m.in. piece konwekcyjne, taborety podgrzewcze, a także krzesła, stoły czy naczynia. – Wnioskowaliśmy o środki dla wszystkich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew oprócz Lenartowic. Tam bowiem najpierw musimy przeprowadzić termomodernizację budynku. Będziemy o Lenartowicach pamiętać i aplikować w kolejnych latach, bo program trwa do 2023 r. – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza Pleszewa odpowiedzialna za oświatę. 

Większość remontów ma się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, najdalej do połowy września.

 FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl