iPleszew.pl reklamy
Z policji

Wakacyjne kontrole autobusów

2022-06-24 08:37:29

Dziś rozpoczynają się wakacje. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży również podczas podróży jest ważną sprawą. W związku z tym policja, jak co roku prowadzi kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek. Gdzie można przeprowadzić taką kontrolę w powiecie pleszewskim?

 

 


Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

 

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

 

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

 

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

 

KPP w Pleszewie

  • Pleszew, ul. Poznańska 136 - stacja paliw Lotos
  • Pleszew, ul. Marszewska 67 - Okręgowa Stacja
  • Gizałki, ul. Pl. 3 maja stacja paliw ORLEN
  • Chocz, ul. Pleszewska stacja paliw ORLEN
  • Gołuchów, ul. 23 stycznia stacja paliw Lotos
  • Dobrzyca, ul. Pleszewska stacja paliw MOYA

 

tel. 47 775 82 00, 47 775 82 61, 47 775 82 62, godz. 6:00-20:00,  Stacja kontroli: godz. 07:00-20:00

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl