iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Wciąż obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin, paczki dla pacjentów można zostawiać w portierni

2020-10-14 09:14:46

Zdjęcie: PCM
Pleszewskie Centrum Medyczne przypomina, że w szpitalu wciąż obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzin, który jest związany z pandemią koronawirusa. Placówka od początku wprowadziła rygorystyczne reżimy sanitarne i apeluje do rodzin osób chorych o przestrzeganie ustalonych zasad. Wszystko sprowadza się do bezpieczeństwa pacjentów, personelu i osób z zewnątrz.

Wstęp do szpitala mają tylko te osoby, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej i  osoby, które są skierowane na specjalistyczne badania lub planowe zabiegi. Każdy przed wejściem do budynku ma mierzoną temperaturę i wypełnia ankietę z danymi kontaktowymi.

 

 - Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna dla rodzin pacjentów. W naszym szpitalu przebywają nie tylko chorzy na Covid-19, ale i też pacjenci borykający się z innymi, poważnymi schorzeniami. Musimy więc  w szczególności dbać  o ich bezpieczeństwo. Należy też pamiętać o personelu, który również jest w grupie ryzyka i nikt nie chce, aby zakażenie wyeliminowało naszą załogę z pracy. Stąd te daleko idące środki ostrożności - podkreśla Błażej  Górczyński, prezes PCM.

 

Każdy musi też  przestrzegać zasad bezpieczeństwa - nosić maseczkę i dezynfekować ręce. 

 

Z uwagi na możliwość pojawienia się nosiciela wirusa – niemanifestującego objawów klinicznych lub u którego nie potwierdzono zakażenia wirusem z powodu początkowego okresu jego namnażania – mamy pełną świadomość, że nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie ryzyka transmisji SARS-CoV-2, lecz przestrzegania wyżej wymienionych  zasad pozwoli na istotne ograniczenie tegoż ryzyka - uzupełnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy szpitala.

 

Szpital umożliwia jednak dostarczenie pacjentom niezbędnych  rzeczy osobistych.

 

- Należy przygotować paczki z najbardziej potrzebnymi rzeczami,  napisać imię i nazwisko pacjenta wraz z  nazwą oddziału, na którym przebywa  i dostarczyć personelowi z portierni znajdującej się w głównym wejściu do szpitala. Stamtąd trafią one do pacjentów - zapewnia  prezes Górczyński.

 

 

Zakaz odwiedzin w Pleszewskim Centrum Medycznym będzie obowiązywał aż do odwołania.


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl