iPleszew.pl reklamy
Taekwondo olimpijskie

Weronika ponownie w kolorze brązu

2016-06-09 09:39:34
Weronika Kaik, mieszkanka Polskich Olędrów, trenująca na co dzień w MUKS Białe Tygrysy Jarocin drugi rok z rzędu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Na 9. miejsce uplasowała się natomiast mieszkanka Lenartowiec, Nicola Kaczmarek.

Ponad 200 zawodniczek i zawodników wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Zalasewie koło Swarzędza. W tym gronie znalazł się pięcioosobowy team MUKS Białe Tygrysy Jarocin, w składzie którego wystartowały dwie zawodniczki z powiatu pleszewskiego: Nicola Kaczmarek i Weronika Kaik.

Aż trzy zawodniczki Białych Tygrysów, w tym dwie mieszkanki powiatu pleszewskiego, wystartowały w kategorii wagowej do 52 kg. Jako pierwsza na macie w Zalasewie zaprezentowała się Nicola Kaczmarek, która przegrała swój pojedynek i odpadła z dalszej rywalizacji, zajmując 9. miejsce w końcowej klasyfikacji. Również pierwszą walkę przegrała Weronika Kaik, która okazała się minimalnie gorsza do Aleksandry Łojko z  Tygrysa Kętrzyn, ale dzięki awansowi rywalki do finału, zapewniła sobie udział w walkach repasażowych. W walce o brązowy Weronika spotkała się z Zuzanna Bambrowicz, notabene klubową koleżanką i zwyciężyła dzięki poddaniu walki przez klubową, tym razem rywalkę. Ostatecznie więc Weronika Kaik zajęła trzecią lokatę i drugi rok z rzędu wróciła do domu z brązowym medalem.

Józefina Nowaczyk-Wróbel - trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: Tak jak po Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, tak również po Mistrzostwach Polski Juniorów czuję ogromną satysfakcję z osiągniętych wyników, ale jak zawsze u mnie pozostaje malutki niedosyt. Drugi rok z rzędu na trzecim miejscu Mistrzostwa Polski kończy Weronika Kaik. Jest to dla niej kolejne ogromne osiągnięcie, ale pewnie podobnie jak ja, również i Weronika czuje, że mogła powalczyć o jeszcze coś większego. Znam jednak Weronikę nie od dzisiaj i ona dzięki zaangażowaniu oraz wykonywanej pracy na treningach, a co najważniejsze cierpliwości, z pewnością zdobędzie jeszcze nie jeden medal, w tym i te w kolorze złotym. Już po pierwszej walce swój udział w zawodach zakończyła Nicola Kaczmarek, która pewnie będzie musiała wreszcie zdecydować, w jakim kierunku pójść w swojej przygodzie z sztukami walki.
Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl