2,5 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na aktywizację zawodową

Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Karate

Wezmą udział w Mistrzostwach Polski

2021-05-19 13:59:53

15 maja w Łodzi odbył się drugi po Legnicy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski, które odbędą się 19 czerwca w Poznaniu. Nie mogło na nim zabraknąć zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

Tym razem o kwalifikacje do MP rywalizowało siedmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Bardzo dobrze wypadli przede wszystkim Michał Florczak i Jan Podolski którzy w swoich kategoriach zostali zwycięzcami.

Michał Florczak w kumite juniorów -76 kg po kilkomiesięcznej przerwie sięgnął po złoty medal wygrywając 4 walki. Drugi złoty medal w kumite juniorów młodszych -52 kg zdobył Jan Podolski, zaliczył także 4 wygrane walki.

Brązowe medale wywalczyli Aleksandra Rataj w kumite juniorek młodszych -54 kg, Kacper Joachimiak w kumite juniorów młodszych -52 kg oraz Paweł Spychalski w kumite juniorów +76 kg.

Miejsca medalowe zapewniały kwalifikacje do MP.

Kwalifikacje wywalczyli także Stanisław Pestka w kumite juniorów -68 kg, Szymon Perz w kumite juniorów -52 kg. W sumie w 2 turniejach kwalifikacyjnych w Legnicy i w Łodzi PKK Pleszew zdobył 16 kwalifikacji.