iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Edukacja

Wezmą udział w ogólnopolskim finale

2021-04-26 12:50:57

Dwoje uczestników z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pt. „Znam i kultywuję wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Jego organizatorami są Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy i Śląska Wojewódzka Komenda OHP. Patronat nad konkursem objął Komendant Główny OHP Grzegorz Walter.

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dlatego też ideą konkursu jest upamiętnienie 120. rocznicy urodzin i 40. rocznicy śmierci Prymasa Tysiąclecia, ale i też przede wszystkim zainspirowanie młodzieży do czerpania przykładu z postawy Kardynała, który zapisał się w historii jako duchowny przestrzegający poszanowania godności drugiego człowieka i szacunku do Niepodległej Polski.
 
 
Eliminacje konkursu odbyły się w pleszewskim Centrum. Spośród kilkunastu prac wykonanych przez podopiecznych naszej placówki komisja  wybrała dwie, które zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego - wyjaśnia Justyna Nowicka, pedagog w CKiW OHP w Pleszewie.

 

Pierwsze miejsce w eliminacjach CKiW OHP Pleszew w kategorii praca plastyczna   pt. "Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” zdobyła Nikola Kasprzak, uczennica VIII klasy szkoły podstawowej przysposabiającej do pracy w zawodzie pomoc obsługi hotelowej. Wykonała portret- wyklejankę z wizerunkiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kategorii praca literacka- najlepszy okazał się Kamil Kubiak, uczeń II klasy szkoły branżowej w zawodzie fryzjer. W swojej   rozprawce pt. „Bizarne adwentury” napisał o tym, w jaki   sposób można zmienić swoje życie wzorując się na Prymasie Tysiąclecia. Kto zostanie laureatem ogólnopolskiego konkursu-  wiadomo będzie na przełomie kwietnia i maja.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl