iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wydarzenia

Wielki Dzień Pszczół w Gołuchowie

2019-08-02 11:09:01

W niedzielę w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbędzie się Wielki Dzień Pszczół.

Wielki Dzień Pszczół odbędzie się w kilku miejscach w Wielkopolsce. W niedzielę, 4 sierpnia święto pszczół będzie obchodzone w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Uczestnicy wezmą udział w terenowej grze edukacyjnej oraz w warsztatach i pokazach o pszczołach. Wielki Dzień Pszczół organizowany jest w Polsce od siedmiu lat w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

 

Wydarzenie w ramach Wielkiego Dnia Pszczół łączy rodzinną zabawę i przygodę z edukacją o pszczołach i ich roli w przyrodzie. Uczestnicy, którzy przyjdą 4 sierpnia br. (10.00-16.00) do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie przy ul. Działyńskich 4, będą mogli wziąć udział w pokazach dziania barci i wyplatania leziwa – siedziska dla bartnika do wchodzenia na drzewo, obejrzeć rój w szklanym ulu, a także kupić miód i produkty pszczele. Na stoisku ośrodka będą też warsztaty z malowania na torbach oraz z artystami z Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

 

Organizatorzy z ośrodka zapraszają też wszystkich chętnych do udziału w terenowej grze edukacyjnej, którą przygotował zespół programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” wraz z Fundacją Ekotrend. Uczestnicy gry odwiedzą osiem punktów, gdzie czekają na nich: łamigłówki, zagadki, zadania ruchowe i na spostrzegawczość.

 

- Z ogromną radością czekamy na realizację wszystkich zaplanowanych wokół Wielkiego Dnia Pszczół działań. Mają one charakter nauki przez zabawęw przyjemny sposób będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia pszczół, ale także im pomóc, budując na przykład domki dla owadów zapylających – zachęca Katarzyna Dytrych, przyrodniczka i ekspertka programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. – Edukacja, którą prowadzą parki narodowe, muzea i inne organizacje na temat kluczowej roli zapylaczy w naszym życiu, jest bardzo potrzebna. Realizowane przez nich wydarzenia mają oprócz waloru edukacyjnego także duże znaczenie społeczne – integrują lokalne społeczności angażując mieszkańców i turystów do wspólnych działań na rzecz pszczół. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Wielkiego Dnia Pszczół!

 

W Polsce żyje blisko 470 gatunków pszczół. Można je spotkać w lesie, górach, na łące, polu, ale również w mieście – w parku, w ogrodzie i na balkonie. Pszczoły zapylają rośliny odwiedzając je w poszukiwaniu pożywienia, czyli nektaru i pyłku. Dlatego tak ważne jest, by sadzić i pielęgnować jak najwięcej kwiatów, które zapewniają im pokarm.

 

Więcej informacji o programie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” na stronie internetowej: 

www.pomagamypszczolom.pl

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl