iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Wizyta niezwykłego gościa

2020-01-24 12:26:23

Bora - suczka rasy golden retriever - odwiedziła młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Pod okiem wychowawczyni, Joanny Gottowt, pokazała nie tylko, co potrafi, ale i też posłużyła uczniom do nauki tego, jak należy zachowywać się w obecności nieznajomego psa. Zajęcia odbyły się w ramach działającego w placówce kółka „Help Animals”, które funkcjonuje w Centrum od dawna i zajmuje się m.in. pomocą bezdomnym zwierzętom.

Psy rasy golden retriever słyną przede wszystkim z bardzo przyjaznego usposobienia do ludzi, towarzyskości i posłuszeństwa. Dlatego tak chętnie są angażowane m. in. w dogoterapii czy szkolone na przewodników dla osób niepełnosprawnych. Bora ze swoim usposobieniem nie stanowi wyjątku, dlatego ochoczo chwaliła się swoimi umiejętnościami przed młodzieżą.

 

Zwierzę oprócz tego, że pokazało uczniom kilka sztuczek, miało również za zadanie nauczyć ich, w jaki sposób obchodzić się z nieznajomym psem i jakich zachowań unikać,  aby zapobiec pogryzieniom. Wbrew wcześniejszym deklaracjom młodzieży o znajomości psiej natury okazało się, że zajęcia z komunikowania się z czworonogiem wiele uczestników nauczyły. Poza nauką była również wspólna zabawa w terenie, dzięki czemu wychowankowie poznali niezwykłe możliwości psiego węchu - wyjaśnia Joanna Gottowt.

 

To nie była pierwsza psia wizyta w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Poprzednio gościła u młodzieży Carla -  suczka rasy bobtail (owczarek staroangielski). To dość rzadko spotykana w Polsce rasa,  charakteryzująca  się nie tylko psią urodą, ale przede wszystkim bardzo przyjaznym stosunkiem do człowieka i zwierząt. 

 

Kontakt ze zwierzętami jest bardzo istotny dla naszych podopiecznych i ma przede wszystkim charakter terapeutyczny. Dzięki temu uczą się  też odpowiedzialności, szacunku i empatii w stosunku do czworonogów.  Z drugiej strony przebywanie w towarzystwie zwierząt przełamuje bariery w kontaktach między ludźmi, pomaga też budować poczucie pewności siebie. Dlatego takie akcje będą kontynuowane - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

Działające w Centrum kółko „Help Animals” pomaga również w opiece nad bezdomnymi zwierzętami w przytulisku w Czerminie. Młodzież odwiedza je regularnie w ramach wolontariatu, organizuje również zbiórki karmy. 

 

 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl