iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Ciekawostki

Wojewódzki Sztab Wojskowy w siedzibie CKiW OHP w Pleszewie

2021-10-14 08:10:00

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego z Poznania -płk Mariusz Woźniak wraz ze swoim zastępcą ppłk Markiem Kosickim przyjechali do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Żołnierze spotkali się z dyrekcją placówki i zwiedzali obiekty, które niegdyś należały do wojska i do dziś zachowały swój militarny charakter. A wszystko po to, aby rozszerzyć współpracę z Centrum.

Z pleszewskim CKiW OHP -  WSW współpracuje od lat.  Obie instytucje wspierają się nie tylko podczas imprez okolicznościowych o charakterze historyczno-patriotycznym, ale i też przy okazji innych działań, jak choćby nabór do służby wojskowej. A to jedno z wielu zadań Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, który oprócz  powoływania do czynnej służby wojskowej zajmuje się też m. in. kierowaniem  osób  przeznaczonych  do  odbycia  zasadniczej  służby  wojskowej,   do  odbywania  szkoleń   w celu uzyskania przez nie kwalifikacji przydatnych w wojsku czy  też  wzywaniem  w sprawach powszechnego obowiązku obrony. Ponadto Sztab w zakresie swoich obowiązków  ma  też koordynowanie i użycie  oddziałów  i pododdziałów  wojskowych  na  potrzeby  zwalczania  klęsk  żywiołowych oraz likwidacji ich skutków,  ochrony  mienia,  akcji  poszukiwawczych,  akcji ratowania oraz ochrony zdrowia i życia ludzkiego przez m.in.  współdziałanie z wojewodą w zakresie planowania i koordynacji udziału wydzielonych jednostek Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej  Polskiej. 

 

- Podczas spotkania omawialiśmy tematy związane z  dalszą współpracą naszego Centrum ze Sztabem Wojewódzkim. I tak jak miało to miejsce do te pory - nadal będziemy ją prowadzili pod kątem naszej młodzieży. Z jednej strony chcemy krzewić wśród uczniów szacunek do historii i  patriotyzmu. Z drugiej- zachęcamy naszych uczniów do proobywatelskich i proobronnych postaw, bowiem cały czas podkreślam, że naszym obowiązkiem jest nie tylko nauczanie, ale i też wychowanie - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora.

 

Szefom Sztabu WSW podczas wizyty w Pleszewie towarzyszyli: płk (r.) Ryszard Wiliński, prezes  Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej  Ligi Obrony Kraju   im. Powstańców Wielkopolskich i płk (r.)  Bogdan Mrowiec, wiceprezes oraz Zygmunt Urbaniak, prezes Rejonowej Organizacji LOK Pleszew.


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl