iPleszew.pl reklamy
Z policji

Wpadł w Czołnochowie

2023-01-04 12:01:00
Zdjęcie: KPP Pleszew

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. We wtorek kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, o więcej niż 50 km/h. Kierowcy fiata policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali również wysokim mandatem i punktami karnymi.


We wtorek, 3 stycznia przed godz. 14.00 w Czołnochowie, pleszewscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pleszewskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h. Autem kierował 26 – latek z gminy Gizałki. Dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 52 km/h. Jechał z prędkością 102 km/h. 

Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Ponadto gdy kierujący na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl