iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Pleszew

Wspomnienie Wiesławy Wawroskiej

2019-05-24 10:09:14

19 maja 2019 roku niespodziewanie odeszła na zawsze wieloletnia zastępczyni dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Wiesława Wawroska. Z placówką związana była od 1994 roku. Najpierw pracowała jako starszy specjalista ds. kształcenia i rozliczeń, a później objęła stanowisko wicedyrektora, które pełniła przez 13 lat. Przez wszystkie lata działalności w Centrum dbała o rozwój, wychowanie i przede wszystkim edukację młodzieży z trudnych środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.

- Wiesława Wawroska swoją pracę traktowała bardzo poważnie uważając, że jej obowiązkiem jest pomaganie młodym ludziom stojącym na życiowym rozdrożu. Przez lata kształciła się i podnosiła  kwalifikacje, aby móc jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki - tak zmarłą koleżankę wspominają pracownicy CKiW
  

 

W 1999 roku ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim  o kierunku  Pedagogika w Zakresie Pracy Socjalnej, Prawa Pracy, Readaptacji i Niedostosowanych Społecznie. Pięć lat później na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Prawa i Administracji ukończyła Podyplomowe Studia Zarządzania Projektami Europejskimi i Prawa Unii Europejskiej. W 2007 roku zdobyła dyplom Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Menedżerskiej  o profilu Pedagogika Szkolna i Opiekuńczo-Wychowawcza z Pomocą Psychologiczną. W swoim zawodowym życiorysie  miała też wiele kursów, seminariów i szkoleń niezbędnych do pracy z młodzieżą. 

 

 

- Wiadomość o śmierci naszej koleżanki Wiesławy Wawroskiej spadła na nas wszystkich jak grom z jasnego nieba. Nie tak miało być... Miała do nas wrócić i zająć się realizacją zaplanowanych zadań. Pomimo choroby byliśmy w ciągłym kontakcie, bo Wiesia cały czas interesowała się tym, co dzieje się z młodzieżą. W naszej placówce była odpowiedzialna za sprawy dydaktyczne i to przede wszystkim jej nasze Centrum zawdzięcza utworzenie nowoczesnej bazy szkolnictwa zawodowego, która przez cały czas służy młodzieży w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych. Była też autorką  wielu programów i projektów związanych  z doskonaleniem pracy zawodowej wychowawców opiekujących  się na co dzień młodzieżą oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu - wspomina  Krystian Piasecki, dyrektor Centrum  Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 

 

 

Wiesława Wawroska była też inicjatorką utworzenia pleszewskiego  Stowarzyszenia "Edukacja - Młodzież", które powołało do życia dwa typy szkół. Pierwszym było Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy, a drugim Zasadnicza Szkoła Zawodowa. To tam młodzież z CKiW zdobywała wiedzę, a praktyki odbywała na terenie placówki we wcześniej wspomnianej bazie szkoleniowej.  

 

Zadbała również o to, aby stworzyć młodzieży odpowiednie warunki socjalne i uściślić współpracę pomiędzy nauczycielami, wychowawcami  i instruktorami. Wielokrotnie pełniła funkcję koordynatora projektów czy to krajowych czy zagranicznych i zawsze jej praca była oceniana na najwyższym poziomie. Swym niekwestionowanym doświadczeniem potrafiła dzielić się ze współpracownikami i zewnętrznymi partnerami współuczestniczącymi w programach, a z jej nowatorskiego podejścia korzystało wiele placówek tego typu. 

 

-  Trudno uwierzyć w to, że Pani wicedyrektor nie ma już z nami. Z natury była bardzo pogodną, dynamiczną  i wyjątkowo życzliwą osobą, do której można było się zwrócić z każdą sprawą i mieć pewność, że zostanie się wysłuchanym. W zarządzaniu kadrą kierowała się przede wszystkim obiektywnym podejściem. Wymagała profesjonalizmu zarówno od siebie, jak i od innych, bo dla niej na pierwszym miejscu zawsze było dobro młodzieży. Cały czas podkreślała, że  wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej przyszłość - dodaje Sylwia Kordylas, kierownik Pionu Organizacyjno-Szkoleniowego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie i najbliższa współpracowniczka Wiesławy Wawroskiej. 

 

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie Wiesława Wawroska pracowała 25 lat. Karierę zawodową rozpoczęła  w 1978 roku w Jednostce Wojskowej 1388 w Pleszewie jako starszy referent Służb Technicznych. Po 15 latach została pracownikiem CKiW,  które powstało w miejsce zlikwidowanego w 1993 roku 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej.  

 

 
Uroczysty pogrzeb odbył się 22 maja.  W ostatniej drodze towarzyszyła jej Rodzina, pracownicy CKiW wraz z młodzieżą, delegacje z krajowych ośrodków OHP oraz byli komendanci Hufców. Hołd złożyli też przyjaciele, znajomi jak i reprezentanci środowisk wojskowych, samorządowych oraz administracyjnych powiatu pleszewskiego, kaliskiego i ostrowskiego. W ostatnim pożegnaniu uczestniczył również Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut wraz z delegacją z Komendy Głównej. 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl