iPleszew.pl reklamy
Ciekawostki

Wybieg dla psów w Pleszewie

2022-11-07 12:46:47
Zdjęcie: pleszew.pl

W mieście powstał pierwszy wybieg dla psów. Jest podzielony na dwie strefy – do biegania i tresury. Czworonogi i ich właściciele mogą się na nim czuć bezpiecznie.


Wybieg dla psów to długo wyczekiwana inwestycja dla właścicieli czworonogów. Powstał na Osiedlu Piastowskim w Pleszewie. Został już przyjęty regulamin korzystania z obiektu, dlatego można już oficjalnie korzystać z terenu. Właściciele czworonogów natomiast muszą bezwzględnie się do niego stosować. W zasięgu ręki jest również psi pakiet, który służy do sprzątania po swoich pupilach, co stanowi obowiązek w tym miejscu.

Do tej pory nie mieliśmy gdzie wychodzić z pieskami, żeby mogły się spokojnie i bezpiecznie wybiegać – mówi właścicielka teriera. To pokazuje jak pożądana była inwestycja. Poszukiwania dogodnego terenu rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową udało się zagospodarować teren przy ul. Warneńczyka obok kotłowni. Samorząd wziął na siebie koszty organizacji wybiegu, ogrodzenia i zakupu urządzeń do treningu psów. – Zorganizowaliśmy spotkanie z miłośnikami psów i społecznikami, aby sami określili, jakie są potrzeby. Wspólnie udało się wypracować kompromis i stworzyć bezpieczne miejsce dla psów – mówi Marta Chrzanowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska. Miejsce to jest podzielone na dwie strefy – typowo wybiegową oraz do tresury, gdzie znajdują się urządzenia treningowe.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl