iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci

2022-11-09 09:11:00
Zdjęcie: pleszew.pl

Wyprawki Czytelnicze czekają na dzieci w bibliotece w Pleszewie Pleszewska biblioteka już po raz czwarty włącza się w ogólnopolską akcję „Mała książka – wielki człowiek”, realizowaną przez Instytut Książki.


Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich opiekunów. Aby wziąć udział w akcji, należy przyjść z dzieckiem do biblioteki w Pleszewie lub podległych jej filii oraz założyć kartę czytelnika. W dniu zapisu do biblioteki, przedszkolak otrzyma Wyprawkę Czytelniczą.

Każda z nich składa się z książki dostosowanej pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Karty Małego Czytelnika. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do udziału w akcji zaproszone są także dzieci z Ukrainy, na które czekają Wyprawki Czytelnicze w języku ukraińskim oraz zbiór książek w ich ojczystym języku do wypożyczenia w Dziale Dziecięcym. Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 400 dzieci, które dzięki Wyprawkom Czytelniczym, rozpoczęły swoją przygodę z książką i biblioteką.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl