iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Wyremontowana droga ułatwi dotarcie do poradni

2021-09-15 12:09:00

Zdjęcie: PCM
Pleszewski szpital zakończył ostatni etap prac związany z nową poradnią ginekologiczno-położniczą dla kobiet, która została otwarta w kwietniu tego roku. Teraz do nowoczesnych gabinetów, przestronnej poczekalni przeznaczonej tylko dla pacjentek oraz toalet, osobnych pomieszczeń administracyjnych z częścią socjalną dla personelu- dołączyła nowa nawierzchnia zrobiona przed budynkiem, która ułatwia dostęp do budynku również osobom niepełnosprawnym. Koszt inwestycji to ponad 110 tys. zł.

Do tej pory w pobliżu budynku głównego szpitala, gdzie znajduje się nowa poradnia - droga wewnętrzna składała się z   nawierzchni betonowo-asfaltowej, która czasy świetności miała dawno już za sobą. Kiedy szpital podjął decyzję o remoncie pomieszczeń z myślą o  poradni  dla kobiet- w planach znalazło się też miejsce na położenie kostki brukowej.

 - Podczas prac położono w sumie blisko 400 metrów kostki o dwóch grubościach. Ma to znaczenie w przypadku ciężkiego transportu, który pojawia się na terenie placówki i aby uniknąć ryzyka zniszczenia nawierzchni niezbędne  było zastosowanie płyt o zwiększonej wytrzymałości. Tam, gdzie transportu kołowego nie ma-nie było konieczności położenia grubszej kostki - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Droga, na której położono nową nawierzchnię pełni też rolę drogi przeciwpożarowej. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby znalazły się tam zielone  nasadzenia, które będą pełniły ozdobną rolę.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plInformacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl