iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Wyremontują dach stołówki

2020-06-08 12:43:11

Wkrótce rozpocznie się kolejna duża inwestycja remontowa w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Dzięki dofinansowaniu z Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy możliwe będzie przeprowadzenie generalnego remontu dachu zabytkowego budynku, w którym znajduje się kuchnia i stołówka dla młodzieży na co dzień uczącej się w Centrum i stacjonującej w internacie.

 

Powstanie budynku stołówki datuje się na rok 1913 i od samego początku istnienia ówczesnych koszar była ona   przeznaczona na jadalnię dla wojska. Wówczas pruskiego, z czasem przeszła w posiadanie polskich żołnierzy. Po likwidacji ostatniej stacjonującej w Pleszewie jednostki wojskowej, czyli 20 Pułku Artylerii Przeciwpancernej i przejęciu w 1994 roku kompleksu przez OHP -   budynek   nie zmienił swojego przeznaczenia i do dziś jest miejscem, w którym przygotowuje i wydaje się posiłki.

 

Przez ponad ćwierć wieku w miarę możliwości modernizacja budynku była przeprowadzana przez Centrum sukcesywnie. Konieczne bowiem było i jest  dostosowywanie  obiektu do wymogów higieniczno-sanitarnych dla stołówek. Teraz przyszła pora na remont dachu i będzie to możliwe dzięki pieniądzom, które na to zadanie przeznaczyła dla naszego Centrum Komenda Główna OHP - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

To jednak nie koniec inwestycji w budynku stołówki.

 

- W planach jest również remont kuchni i jadalni. Aktualnie analizujemy jego zakres, ale mamy już na to zadanie zabezpieczone pieniądze, które również pochodzą z Komendy Głównej OHP. Prace rozpoczną się już wkrótce po zakończeniu przetargu, a ich finał łącznie z remontem dachu -  przewidziano na koniec roku - dodaje dyrektor.

 

Budynek stołówki dziś ma 107 lat i pamięta czasy I i II wojny światowej.   Był niemym świadkiem wielu ważnych historycznie rozmów i wydarzeń, gościł też w swoich progach oprócz zwykłych żołnierzy - wielu wybitnych dowódców wojska polskiego.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.plW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl