Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Czermin, a współorganizowali go: Centrum Kultury w Czerminie oraz Pani Aleksandra Tama - nauczyciel z Zespołu Szkół w Czerminie.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III oraz IV-VI. Udział w nim wzięło 19 dzieci z następujących szkół :
- Szkoły Podstawowej w Broniszewicach
- Szkoły Podstawowej w Czerminie
- Szkoły Podstawowej w Żegocinie
Komisja wręczyła 8 wyróżnień:
Kl. I – III
- Inga Młynarczyk kl. II - SP w Czerminie
- Róża Garczarek kl. III - SP w Czerminie
- Maja Orszulak kl. III - SP w Czerminie
- Iga Zydorczak kl. III - SP w Czerminie
Kl. IV-VI
- Julian Glapa kl. IV - SP w Broniszewicach
- Marcel Lis kl. V - SP w Czerminie
- Marcelina Łokietek kl. V - SP w Czerminie
- Igor Iglewski kl. VI. - SP w Broniszewicach.
Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, nagrody w postaci książek oraz słodycze.



















