Gmina Czermin

Wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Zdjęcie: Facebook/Gmina Czermin, pow. pleszewski, woj. wielkopolskie
19 maja 2026 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Zwierzęta w poezji dziecięcej”. 

Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Czermin, a współorganizowali go: Centrum Kultury w Czerminie oraz Pani Aleksandra Tama - nauczyciel z Zespołu Szkół w Czerminie.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III oraz IV-VI. Udział w nim wzięło 19 dzieci z następujących szkół :
  • Szkoły Podstawowej w Broniszewicach
  • Szkoły Podstawowej w Czerminie
  • Szkoły Podstawowej w Żegocinie
Komisja wręczyła 8 wyróżnień:
Kl. I – III
  1. Inga Młynarczyk kl. II - SP w Czerminie
  2. Róża Garczarek kl. III - SP w Czerminie
  3. Maja Orszulak kl. III - SP w Czerminie
  4. Iga Zydorczak kl. III - SP w Czerminie
Kl. IV-VI
  1. Julian Glapa kl. IV - SP w Broniszewicach
  2. Marcel Lis kl. V - SP w Czerminie
  3. Marcelina Łokietek kl. V - SP w Czerminie
  4. Igor Iglewski kl. VI. - SP w Broniszewicach.
 
Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, nagrody w postaci książek oraz słodycze.

 


Źródło: Facebook/Gmina Czermin, pow. pleszewski, woj. wielkopolskie


Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884