iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Z młodzieżą o przedsiębiorczości

2019-09-30 11:56:51

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie ruszył projekt "Dobry start. Z przedsiębiorczością na tak", którego partnerami są Smart Club Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży we współpracy z Centrum Wspierania Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Bierze w nim udział młodzież z placówki, która na dobry początek miała okazję dowiedzieć się, czym jest szeroko pojęta przedsiębiorczość.

Pierwsze zajęcia  z uczniami  w Ośrodku Szkoleniowym Kasyno poprowadziła Małgorzata Wawrzyniak, trener Smart Club i  dotyczyły one tzw. kompetencji przyszłości. Rynek pracy wciąż się zmienia. Niektóre zawody zanikają, bo brakuje fachowców i nie ma kto przekazywać wiedzy nowym pokoleniom. Z drugiej strony powstaje wiele nowych branż i to one są przyszłościowe.  Kolejną sprawą jest mobilność, której z jednej strony oczekują pracodawcy, a z drugiej strony wiele osób jest gotowych na zmianę nie tylko zawodu, ale  i też miejsca zamieszkania.

- Dwugodzinne spotkanie  poświęciliśmy m.in. na przeanalizowanie sytuacji na rynku pracy oraz  zawodów, które mają dobre rokowania pod kątem przyszłego zatrudnienia. Młodzież musi mieć bowiem świadomość, że w obecnych czasach jeden zawód już nie wystarczy. Konieczna jest elastyczność, która daje większe szanse na stabilne zatrudnienie - wyjaśnia trener.

 

Cykl wykładów dopiero się rozpoczął. Młodzież z pleszewskiego  Centrum takich spotkań w ciągu roku będzie miała kilkanaście i mają one mieć charakter interaktywny. Uczniowie dowiedzą się na nich m.in. jak zarządzać finansami  czy  jak przejść drogę od celu do jego realizacji. Będą się również uczyć tego, jak radzić sobie z porażkami, które są nieuniknione.

 

Zajęcia są skierowane przede wszystkim do młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. W tym przypadku mam na  myśli osoby pochodzące z miejsc, gdzie gospodarka nie jest zbyt dobrze rozwinięta i szanse na bezrobocie są znacznie większe, niż na znalezienie pracy - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.

 

Projekt jest realizowany z funduszy Samorządu Województwa Wielkopolskiego i zakłada również naukę sztuki planowania, budowania udanych relacji z  ludźmi i poczucia własnej wartości oraz  zasad skutecznej komunikacji.  Będzie on trwał do 15 czerwca 2020 roku. W sumie dla uczniów zaplanowano 33 spotkania.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl