iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Z osadzonymi o edukacji dzieci

2019-08-20 14:45:11

Zdjęcie: www.sw.gov.pl/ppor. Michał Łuczkanin
Magdalen Mazur z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie spotkała się z osadzonymi z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim. Były to osoby mające dzieci w wieku szkolnym, które właśnie stają przed wyborem nowej ścieżki edukacyjnej. W niektórych przypadkach skazani przyznawali, że ich dzieci mają problemy z nauką w macierzystych szkołach, dlatego rozważają wysłanie ich do placówek zajmujących się nie tylko kształceniem, ale i też wychowaniem.

- Spotkanie,  które  odbyło się w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim i Oddziale Zewnętrznym w Kaliszu  miało charakter resocjalizacyjny. Głównym założeniem było  wzmacnianie więzi osadzonych z ich dziećmi oraz uczenie odpowiedzialności za rodzinę, nawet jeśli przebywa się w izolacji więziennej. Uczestniczyli w nim osadzeni, którzy mają dzieci w wieku od 13 do 18 lat i utrzymują z nimi kontakt. Z kolei przedstawicielka pleszewskiego Centrum odpowiadała na pytania osadzonych dotyczące kierunków nauczania w placówce oraz warunków socjalnych, które tam panująwyjaśnia  ppor. Michał Łuczkanin, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Ostrowie

 

- Osoby przebywające w zakładach karnych często mają skomplikowaną sytuację rodzinną. Ci, którzy nie są pozbawieni praw rodzicielskich  martwią się o swoje dzieci. Bywa, że te  lekceważą obowiązki szkolne, nie chcą się uczyć czy po prostu nauka sprawa im trudność. Stąd też spotkanie z osadzonymi, bo niektórzy  będą pomagali swoim synom  i córkom w podjęciu decyzji dotyczącej dalszej edukacji - wyjaśnia Magdalena Mazur. 

 
Spotkanie  było możliwe dzięki współpracy  Aresztu Śledczego z  Centrum Kształcenia, które w  2017 roku podpisało porozumienie. 

 

Dwa lata temu podpisaliśmy porozumienie o współpracy z kpt. Waldemarem Zarembą, dyrektorem Aresztu. Zawiera ono m.in. tworzenie odpowiednich warunków do kształcenia ogólnego i zawodowego dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym ,przekwalifikowania i zachęcania jej do kształcenia ustawicznego; zapobiegania przestępczości i przeciwdziałaniu powrotowi do przestępstwa oraz kształtowanie społecznie pożądanej postawy młodzieży i skazanych. Uwzględniono w nim również   prowadzenie działalności społecznej, kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej wobec skazanych. Chcemy też promować działalność opiekuńczo – wychowawczą oraz działania penitencjarne i resocjalizacyjne - dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum. 

  

Wspólnym celem obu instytucji jest też m.in.  o poszukiwanie przyczyn i diagnozowanie  wykluczenia społecznego przy pomocy pedagogów i psychologów oraz  doradców zawodowych. 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl