iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Za nami dwie imprezy pływackie w Pleszewie

Zdjęcie: Park Wodny "Planty" Sport Pleszew

Park Wodny „Planty” wypełnił się pływakami z całego regionu podczas dwóch imprez sportowych. Otyliada zgromadziła 122 zawodników, którzy spędzili w wodzie 12 godzin. W Otwartych Mistrzostwach Pleszewa w Pływaniu wzięło udział ponad 100 osób.

Otyliada to ogólnopolski maraton pływacki, do którego co roku dołącza Pleszew. To świetna forma popularyzacji pływania jako dyscypliny sportowej, która ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, bo kilometry kręcono z okazji jubileuszu 740-lecia Pleszewa.

W całonocnej rywalizacji łącznie wzięły udział 122 osoby. W ciągu 12 godzin spędzonych w wodzie pływacy pokonali 634 km i 125 m. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kamil Królak, który przepłynął łącznie 35 150 metrów, a wśród kobiet triumfowała Izabela Furmankiewicz z wynikiem 26 000 metrów. - Pleszewski aquapark jak zwykle zgromadził największą liczbę pływaków w całej edycji Otyliady 2023 – informuje Monika Andersz ze Spółki Sport Pleszew.

Kolejną pływacką imprezą były Otwarte Mistrzostwa Pleszewa w Pływaniu. Na basenie sportowym w pleszewskim aquaparku zgromadziła się ponad setka uczestników, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych i stylach pływackich. Rywalizację przeprowadzono również w kategorii OPEN. Nagrody w formie pucharów zdobyli triumfujący w każdej kategorii wiekowej.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO