iPleszew.pl reklamy
Wydarzenia

Za nami kolejna edycja targów w Marszewie

Za nami kolejna edycja Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie. Tysiące odwiedzających mogło skorzystać z oferty lokalnych przedsiębiorców, poznać wielkopolskie smaki i uzyskać fachowe informacje dotyczące rolnictwa i ogrodnictwa.

 

Oficjalną część targów rozpoczął Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. 

 

Najlepsze smaki Wielkopolski

Podczas uroczystego otwarcia nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Skarby wielkopolskiej spiżarni” dla Kół Gospodyń Wiejskich, organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pierwsze miejsce zajęło KGW w Choczu (powiat pleszewski), drugie miejsce KGW Żeroniczki (powiat turecki), a trzecie KGW w Osieku Wielkim (powiat kolski). Wyróżnienia specjalne otrzymały: KGW w Jankowie Pierwszym, KGW w Jóźwinie, KGW w Słopanowie i KGW „Dziarskie Babki” z Dzierzążenka. Ponadto, 25 Kół otrzymało nagrody za udział w konkursie.

 

Dodatkowo przyznano również nagrody za najpiękniejsze stroje oraz stoisko. W pierwszej kategorii zwyciężyło KGW „Kłodzianki” w Kłodzie, natomiast najlepsze stoisko zaprezentowało KGW Wysogotówek.

 

Następnie wręczono odznaczenia Zasłużony dla Rolnictwa dla pięciu pań z KGW, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Roberta Telusa. Uhonorowane zostały: pani Aleksandra Dziel z KGW w Strzyżewie Paczkowym, pani Wioletta Karpińska z KGW w Kani, pani Stanisława Piskuła z KGW Żeroniczki, pani Kazimiera Ratajska z KGW Zaborowo oraz pani Stanisława Jakubiak z KGW w Łąkiem.

 

Zielona energia i pokazy dronów

 

Główne hasło targów brzmiało „Przyjazna energia w domu i zagrodzie”, a więc nie zabrakło wystawców specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. Zainteresowani mogli poznać ofertę energooszczędnych rozwiązań, a także poznać zalety korzystania z fotowoltaiki, turbin wiatrowych czy pomp ciepła.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ogrodniczy. Dziesiątki drzewek, kwiatów rabatowych, nasion i akcesoriów ogrodniczych trafiało w ręce kupujących, którzy dodatkowo mogli porozmawiać z ogrodnikami i uzupełnić wiedzę na temat uprawy poszczególnych roślin. Dodatkowym atutem były atrakcyjne ceny oferowane przez ogrodników, z których kupujący chętnie korzystali.

 

Z kolei rolnicy mogli skorzystać z obecności przedstawicieli wielu instytucji okołorolniczych. Do ich dyspozycji były między innymi stoiska Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

 

Podczas targów odbył się również Dzień Kukurydzy na poletkach demonstracyjnych WODR. Uczestnicy mogli obserwować pokaz z wykorzystaniem usługi Poldrony, czyli zastosowania drona do biologicznej ochrony kukurydzy. Ponadto, fachowcy z firm branżowych omówili kolekcję odmian tej rośliny.

 

Dodatkową atrakcją towarzyszącą targom był III Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych zorganizowany z udziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentowały swoje popisowe dania, którymi częstowały odwiedzających. Na stoiskach można było znaleźć również wiele wyrobów rękodzielniczych, ręcznie robioną biżuterię i domowe przetwory.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO