iPleszew.pl reklamy
Gołuchów

Za nami święto Niezapominajki

2023-05-18 09:09:25
Zdjęcie: goluchow.pl/GCK ZAMEK

Ponad 300 rowerzystów wzięło udział w rajdzie: „Rowerem przez Gminę. Święto Polskiej Niezapominajki”. 13 maja 2023 r. przemierzyli oni 15-kilometrową trasę rozpoczynającą się w Gołuchowie i poprzez Tursko, Jedlec i Macew dotarli do Kuchar, gdzie w tym roku znajdowała się meta rowerowej wyprawy. 


Tam, na rowerzystów czekały kolejne atrakcje: m.in. występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kucharach, pokaz historycznych rowerów z Klubu „Stare Rowery Poznań”, ognisko oraz grillowane kiełbaski dla każdego uczestnika rajdu, którymi częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kucharach, stoisko promocyjne, akcja bookcrossingu, wymiana sadzonek, animacje promujące czytelnictwo, inauguracja akcji promocyjnej „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa” oraz I Gminne Zmagania na Rowerkach Biegowych Dzieci w wieku 2-5 lat. 


Uczestnikami rajdu byli również turyści z miasta partnerskiego Bad Zwischenahn, którzy spędzali weekend w Gołuchowie.  


Nad bezpiecznym przebiegiem rowerowej wyprawy czuwali strażacy z OSP Gołuchów, OSP Bogusław-Bogusławice, OSP Jedlec oraz OSP Kuchary, Policja, Straż Gminna, Ratownicy WOPR oraz ratownicy medyczni. 

Źródło: goluchow.pl/GCK ZAMEK


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl