iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Zaangażowali się w tworzenie parku kieszonkowego

2021-11-25 13:11:00

Zdjęcie: pleszew.pl
Choć nazwa brzmi niepozornie, to całkiem poważna sprawa. W Pleszewie zaczął powstawać park kieszonkowy. Co lepsze, w jego stworzenie zaangażowała się młodzież i pracownicy służb oraz organizacji. Nowe, kompaktowe miejsce odpoczynku i rekreacji ma być dla każdego „po drodze”.

Czym jest park kieszonkowy, który powstaje na pleszewskim stadionie?

 

To miejsce spędzania czasu jakby „po drodze”. Po drodze na zakupy, podczas powrotu z kościoła lub podczas wizyty na stadionie, na którym jest co robić (mecze, skatepark, miasteczko ruchu drogowego, a w 2022 roku instalacja do street workout). Możemy w nim przysiąść lub przejść się alejkami, „zwolnić”, pomyśleć, wytchnąć. Jest mały, ale ciekawy i ma dobrą „aurę” wyjaśnia pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Zastępca Burmistrza Izabela Światek. 

 

Kilka dni temu zrealizowano pierwszy etap budowy parku. Do pracy zaproszono młodzież ze szkół podstawowych i średnich, strażaków – ochotników, członków WOPR, strażników miejskich oraz przedstawicieli innych grup formalnych i nieformalnych. Oczywiście w gronie wyposażonej w szpadle i wiadra ekipy nie zabrakło Burmistrza Arkadiusza Ptaka. Nad całością czuwał Maciej Narkun – specjalista w dziedzinie architektury krajobrazu, który przeprowadził również krótkie szkolenie techniczne. Posadzono 33 duże drzewa: klony, platany, lipy, brzozy i śliwy. Młodzież sprawnie ulokowała w ziemi również sadzonki żywopłotu. Wiosną posadzone zostaną rośliny niskie i średnie co sprawi, że przestrzeń  wykreowana pomiędzy nowymi alejkami nabierze uroku i sznytu.

 

Cała inicjatywa była możliwa dzięki środkom zewnętrznym. Stało się to w efekcie uczestnictwa Pleszewa w „Programie kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach” o. Jednym z efektów zaangażowania w program prowadzony przez Instytut Rozwoju Miasta i Regionów oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej było pozyskani przez Samorząd Miasta i Gminy kwoty 10 tys. złotych na utworzenie kieszonkowego parku. Buki na żywopłot ufundowało Nadleśnictwo Taczanów, a w pracach ziemnych pomogło Przedsiębiorstwo Komunalne.
Źródło: pleszew.pl


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl