iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Porady

Zadaszenie tarasu - tak czy nie?

2019-07-31 11:07:00

Mając dom z tarasem, trudno nie spędzać na nim wolnego czasu, tym bardziej gdy pogoda dopisuje. A co, gdy leje? Podpowiadamy czy zadaszenie tarasu jest potrzebne.

Latem uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, pogoda zwłaszcza w tym roku, co chwile nas zaskakuje. A my z pewnością nie mamy ochoty na ciągłe przechodzenie z tarasu do domu, chowając się przed deszczem. Z pomocą przychodzi zadaszenie tarasu. Dla kogo będzie idealne?

 

Plusy i minusy zadaszenia tarasu

Sama decyzja o założeniu zadaszenia na taras nie wystarczy. Trzeba podjąć dalsze kroki, czyli zastanowić się jakie zadaszenie chcemy. Do wyboru mamy np. lekkie, ze szkła, z płyt poliwęglanowych, a nawet pełne, czyli takie, które nie będzie przepuszczało światła.

Szkło będzie pasowało wszędzie, jednak jest kosztowne i nie zawsze spełnia swoje zadanie. W lecie nie daje cienia, a zimą śnieg zalegający na zadaszeniu zaciemnia pokój, z którego wychodzi taras. Jeżeli taka forma nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na półśrodek, czyli markizę. Jest to częściowe zadaszenie pozwalające na ochronę przed deszczem lub wielkimi upałami. Ochroni nie tylko osoby siedzące na tarasie, ale także meble ogrodowe oraz podłogę szczególnie tą z drewna.

 

Zadaszenie częścią domu

Zadaszenie tarasu nie zawsze jest osobnym elementem. Często to integralna część domu. Może zostać zaprojektowana, jako odrębny element lub być jego częścią. Przeważnie ma konstrukcję żelbetonowej płyty. Musi mieć wykonaną hydroizolację. Pamiętajmy, że stałe zadaszenie spowoduje, że nie będziemy mieli dopływu światła na taras. Warto więc zrobić okno lub zamontować świetlik dachowy.

Zadaszenie tarasu samo w sobie jest dobrym rozwiązaniem, trzeba jednak zdecydować, które zadaszenie będzie dla nas odpowiednie.

 


Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl