iPleszew.pl reklamy
Marszew

Zatrucie podczas lekcji chemii w szkole

Zdjęcie: KP PSP Pleszew/st. ogn. Marcin Woźniak

Podczas zajęć w pracowni chemicznej w szkole w Marszewie 10 osób zatruło się oparami alkoholu izoamylowego.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 17 października 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Do zdarzenia miało dojść w pomieszczeniu, w którym przebywało 10 osób - 9 uczniów oraz nauczyciel. Doszło do zatrucia wziewnego alkoholem izoamylowym podczas przeprowadzania eksperymentu.

Ze szkoły ewakuowano ponad 180 osób. 

Na miejsce zdarzenia skierowano zastępy z PSP Pleszew, OSP Kowalew oraz specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Ostrowa Wielkopolskiego. Zabezpieczono pojemnik z substancją.

Trzy osoby zabrano na obserwację do szpitala.

 

AKTUALIZACJA

Tuż po godz. 12:30 w pracowni chemicznej doszło do emisji kwasu siarkowego i alkoholu izoamylowego. Oprócz nauczyciela w pomieszczeniu znajdowało się dziewięciu uczniów, którzy natychmiast zostali z niego ewakuowani. Na miejsce udały się zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie, ochotniczej Straży Pożarnej z Kowalewa oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego PSP z Ostrowa Wielkopolskiego. Strażacy natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, tym bardziej, że do ratowników zaczęli zgłaszać się kolejne osoby uskarżające się na złe samopoczucie. Jednocześnie wyznaczono strefą niebezpieczną, a zabezpieczona aparatami ochrony dróg oddechowych grupa strażaków weszła do klasy i dokonała pomiaru stężenia niebezpiecznych gazów. Na szczęście mierniki nie wykazały już ich obecności. Mimo to przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po zbadaniu wszystkich uskarżających się uczniów, zdecydował o przewiezieniu trójki z nich na obserwację do szpitalnego oddziału ratunkowego - podaje st. asp. Mariusz Glapa z KP PSP Pleszew.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO