Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Karate

Zawodnicy PKK Pleszew na mistrzostwach na Węgrzech

2020-02-11 10:48:29

Czworo zawodników Pleszewskiego Klubu Karate reprezentowało barwy narodowe na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w dniach 7-9 lutego w Budapeszcie na Węgrzech.

W zawodach wzięło udział ponad 1100 zawodników i zawodniczek z 52 państw. Wśród nich znalazło się czworo podopiecznych Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków.

Udany start zanotowała Magdalena Godlewska w kumite juniorek -59 kg, która pokonała kolejno zawodniczkę z Cypru Sotię Constantinou przez wskazanie sędziów 5-0, Nikkalę Pokojski z Irlandii Północnej (1-0), a w trzeciej rundzie reprezentantkę Czarnogóry, Sarę Rakovič (1-0). W czwartej rundzie uległa późniejszej wicemistrzyni Europy Ayli Rzazade z Azerbejdżanu (1-2) i w rezultacie trafiła do walk o brązowy medal tzw. repasaży. W tej fazie pokonała Magdalenę Bozhinovską z Macedonii Północnej (3-2), a w pojedynku o brązowy medal przegrała z Ukrainką Oksaną Bazeliuk (0-3). Pleszewskiej zawodniczce udało się powtórzyć osiągnięcia sprzed roku z Aalborgu w Dani, gdzie także zajęła piąte miejsce.

Udany debiut odnotował najmłodszy reprezentant PKK Pleszew Michał Florczak w kumite kadetów -63 kg, który pokonał Reema Shakeda z Izraela  (1-0), Nichitę Grigorasenco z Mołdawii (2-0) oraz Ioannisa Nicolaou Iasonasa  z Cypru przez wskazanie sędziowskie 5-0. W kolejnej rundzie przegrał 0-1 z późniejszym wicemistrzem Europy,  Rosjaninem Lvem Muhamadeevem. W repasażu przegrał z reprezentantem Czarnogóry Danilovicovem 1-6 i zajął siódme miejsce.

Kacper Vogt startował w kumite młodzieżowców -84 kg, przegrał w pierwszej walce przez wskazanie sędziowskie z Francuzem Raybakiem Abdesselem, późniejszym wicemistrzem Europy, a aktualnym wicemistrzem świata z Chile. W pierwszej rundzie repesaży uległ Serbowi Vladimirovi Brezancicowi (2-4) i został sklasyfikowany na 11 miejscu.

Niestety nie powiodło się Dawidowi Sobkowiakowi w kumite juniorów +76 kg. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chile przegrał w pierwszej walce (2-3) z reprezentantem Niemiec Konstantinosem Papastergiosem i został wyeliminowany z turnieju ME.