iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy

Zbiórka nakrętek dla Patryka!

2020-09-08 13:23:52

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie włączyło się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla swojego absolwenta Patryka Marciniaka. 1 stycznia 2020 roku były uczeń placówki uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, w którym doznał bardzo ciężkich obrażeń. Od tego momentu przeszedł szereg skomplikowanych operacji i do tej pory nie odzyskał świadomości. Teraz konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, na którą rodzina nie ma pieniędzy.

Wypadek Patryka był ogromnym szokiem i wielką tragedią dla jego najbliższych. Do tego   momentu młody i zdrowy chłopak miał plany i marzenia, a życie stało przed nim otworem. Niestety, te tragiczne wydarzenia pokrzyżowały jego wszystkie plany, których nie udało mu się zrealizować. 
 
 
- Naszego byłego wychowanka spotkała niewyobrażalna tragedia. Z młodego, zdrowego człowieka stał się osobą niepełnosprawną. Dlatego chcąc  mu pomóc włączyliśmy się do akcji zbierania  nakrętek. Liczymy, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy zechcą go wesprzeć. Pomoc ma też przy okazji aspekt ekologiczny. Oddając, a nie wyrzucając  nakrętki -  przyczyniamy się do ochrony środowiska - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.
 
 
Rodzina Patryka nie poddaje się jednak i cały czas walczy o to, aby dzięki specjalistycznym ćwiczeniom móc przywrócić mu sprawność.

 

Nakrętki można przynosić praktycznie codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Przy okazji  mamy też prośbę, aby były to tylko i wyłącznie nakrętki wykonane z plastiku, a nie inne przedmioty zrobione z tego materiału. Segregowanie ich przysparza bowiem wiele problemów firmom, które je skupują. Podnosi też koszty recyklingu, a nie o to tutaj chodzi -   wyjaśnia Monika Graczyk, szefowa Klubu Absolwenta działającego w CKiW.

 

 
A w jaki sposób  nakrętki mogą się przyczynić do rehabilitacji Patryka? Zrobione są z polietylenu, a po przetworzeniu ich na granulat od razu można je przerobić na nowe nakrętki. Ich skupem zajmują się firmy recyklingowe.   Płacąc za nie sprawiają, że te pieniądze trafiają na konta osób potrzebujących pomocy. W tym przypadku będzie to pomoc dla Patryka.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl