DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Edukacja

Zdalnie co najmniej do 14 lutego

2021-02-09 11:46:52

Przynajmniej do 14 lutego młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, podobnie jak podopieczni pozostałych placówek Ochotniczych Hufców Pracy w kraju - będzie odbywała część zajęć w szkołach w trybie zdalnym. Dotyczy to uczniów szkół podstawowych i branżowych.

W placówce cały czas funkcjonuje jednak internat,  w którym przy zachowaniu reżimów sanitarnych przebywają uczniowie, którzy stamtąd odbywają zajęcia w formie zdalnej.
 
 - Takie osoby mają zapewniony dostęp do komputera z Internetem i przebywając w internacie mogą odbywać lekcje online. Mają też zapewnioną całodobową opiekę ze strony wychowawców, pedagoga i psychologa  oraz bezpłatne wyżywienie –podkreśla Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.
 
Nieco inne rozwiązania przyjęto w kwestii odbywania praktyk zawodowych. W pleszewskim CKiW młodzież zajęcia nauki zawodu odbywa  na terenie placówki.
 
 
Uczniowie są  podzieleni na grupy i odbywają  praktyki zawodowe  w systemie zmianowym. Chodzi o to, aby  mieli ograniczony do minimum kontakt z osobami z zewnątrz. Wszyscy noszą obowiązkowo maseczki i przestrzegają pozostałych reżimów sanitarnych - dodaje  Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
Koronawirus nie wstrzymał jednak naboru do placówki. Młodzież, która boryka się z problemami w aktualnych szkołach bądź też pochodzi ze środowisk zagrożonych bezrobociem i wykluczeniem społecznym również w trakcie trwania roku szkolnego może starać się o przyjęcie do Centrum. W szkole branżowej I stopnia   może zdobyć zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych, kucharza, fryzjera, cukiernika i   stolarza. Z kolei szkoła podstawowa przysposabia do takich zawodów jak: tapicer, krawiec, kelner, ogrodnik i pracownik obsługi hotelowej.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama internetowa w gazecie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl