iPleszew.pl reklamy
Z policji

Zdawali egzamin na kartę rowerową

2022-05-19 09:27:42
Zdjęcie: KPP Pleszew

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pleszewie zdali pierwszy ważny egzamin, który pozwala im na uczestniczenie w ruchu drogowym w roli kierowcy. Do egzaminu wszyscy podeszli z należytą powagą, przygotowując się do testu wiedzy i pokonania niełatwego toru przeszkód. Dzięki temu uczniowie uzyskali swoje pierwsze w życiu „prawo jazdy” czyli kartę rowerową.


13 maja br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pleszewie stanęli do egzaminu na kartę rowerową. To dokument, który szczególnie przydaje się podczas wakacyjnego wypoczynku, bo upoważnia do samodzielnego poruszania się rowerem po drogach publicznych. Nad całością egzaminu czuwał policjant z WRD Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

 

Młodzi kierujący musieli najpierw pomyślnie zaliczyć test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. 25 niełatwych pytań nie zaskoczyło jednak świetnie przygotowanych zdających. W drugiej części – praktycznej – uczniowie odbyli egzamin z umiejętności kierowania rowerem. Egzamin odbył się w pleszewskim Miasteczku Ruchu Drogowego.

 

Uczniowie, którzy pozytywnie przeszli zmagania otrzymają od dyrektora szkoły, dokument stwierdzający uprawnienia osoby do kierowania rowerem – „kartę rowerową”.  Trzeba jednak pamiętać, że posiadacz karty rowerowej może przewozić rowerem inne osoby dopiero po ukończeniu 17 roku życia.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl