iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Sport

Zdobyli złoto na Olimpiadzie!

2019-07-01 12:33:45

Reprezentacja Miasta i Gminy Pleszew wygrała Olimpiadę Miejską w Westerstede – partnerskim mieście Pleszewa w Niemczech. Młodzi sportowcy zmierzyli się z sześcioma konkurencjami. Najlepsi byli w pływaniu.

Udział pleszewian w odbywającej się co dwa lata Olimpiadzie Miejskiej w partnerskim mieście Westerstede to już tradycja. Po raz pierwszy jednak reprezentacja Miasta i Gminy Pleszew wróciła z Niemiec ze złotem w kategorii Młodzieżowej do lat 16. Zajęła także bardzo wysokie 6 miejsce w kategorii Open na 74 startujące ekipy. W skład drużyny weszli uczniowie pleszewskich szkół: Dorian Grala, Maciej Siekierski, Grzegorz Klak, Nicola Białas, Robert Rembiasz, Miłosz Ratajczyk, Olaf Pera, Aleksandra Adamczak, Nelly Grala oraz Paweł Królik.

 

W pierwszym dniu olimpiady czyli w środę 26 czerwca młodzież zmagała się z jazdą na rowerze. Kolejny dzień to strzelanie i świetny wynik – 152 punkty na 180 możliwych. Kolejną konkurencją był bieg sztafetowy 6x800 m, w którym młodzież zajęła czwarte miejsce. – Po trzech konkurencjach wiedzieliśmy już, że idzie nam świetnie. Powiększyliśmy przewagę do 67 punktów. W klasyfikacji generalnej nasza drużyna awansowała z 34 na 22 miejsce. Czekamy na naszą najlepszą konkurencję, która zakończy olimpiadę czyli pływanie – relacjonował bezpośrednio z Westerstede Jacek Wypuszcz – nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor pływania, który wraz ze swoim kolegą po fachu Łukaszem Ratajczykiem pełnili rolę trenerów i opiekunów młodzieży.

 

I rzeczywiście pływanie okazało się koronną dyscypliną pleszewian – zajęli pierwsze miejsce. Świetnie poradzili sobie także w bossel - regionalnej konkurencji czyli rzucie kulą po trawie oraz w przeciąganiu tira.

 

Ostatecznie Olimpiadę Miejską pleszewska drużyna zakończyła ze złotem w klasyfikacji Młodzieżowej do lat 16 oraz na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

 

 

 FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl