iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Edukacja

Zdobywali wiedzę o zdrowym odżywianiu, nie zabrakło zajęć praktycznych

2021-06-16 09:19:52

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności pod hasłem "Zwierzęta też mają prawo” zorganizowała spotkanie dla kolegów ze swojej placówki oraz z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie z dietetykiem i trenerem personalnym. Powód- promowanie racjonalnego żywienia i ochrona zwierząt.

Czy racjonalne żywienie można połączyć z ochroną zwierząt? Oczywiście, że można. A dowodem na to były warsztaty z dietetykiem Bartoszem Rogackim, który rozmawiał z młodzieżą o zdrowym żywieniu. Zachęcał wszystkich do stosowania zbilansowanej diety, w której powinny dominować warzywa i owoce, a nie słodycze i nadmiar mięsa. Mówiąc o tym ostatnim produkcie - dietetyk kładł duży nacisk na to, aby młodzi ludzie zwracali większą uwagę na jego pochodzenie.
 
 
Zwierzęta tak jak ludzie, odczuwają strach i cierpienie. Dlatego tak ważne jest, w jakich warunkach są przetrzymywane, jak są traktowane i w jaki sposób przebiega ubój. I na takie postrzeganie sprawy kładziemy duży nacisk w realizacji naszego projektu – podkreśla Ewa Wawroska, koordynator przedsięwzięcia.
 
 
Spotkanie nie miało jednak tylko teoretycznego charakteru. Organizator przygotował również mnóstwo produktów w postaci owoców, warzyw i nasion. I z tego uczniowie przygotowywali według przepisów dietetyka zdrowe sałatki i koktajle.
 
Naszym zadaniem jako placówki edukacyjno-oświatowej jest nie tylko uczenie młodzieży, ale i też jej wychowywanie. Stąd też pomysł na to, by  w ramach projektów unijnych propagować wśród naszych uczniów zdrowy styl życia – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.

 

Ideą projektu EKS jest zaangażowanie lokalnej społeczności do działań na rzecz wspólnego dobra. Dzięki temu ma się poprawić   współpraca między   różnymi środowiskami. W szczególności dotyczy to ochrony praw zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl