iPleszew.pl reklamy
Z gminy

„Złote Gody” w gminie Gizałki

2023-05-12 13:01:32
Zdjęcie: gizalki.pl

W środę 10 maja 2023 roku mieszkańcy gminy Gizałki, którzy przeżyli ponad pół wieku w jednym związku małżeńskim spotkali się na uroczystości wręczenia odznaczeń za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.


Medale zostały nadane jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wójta Gminy Gizałki.
 
Zaproszeni jubilaci z terenu gminy Gizałki, którzy w 1972 roku złożyli sobie przysięgę małżeńską i doczekali „Złotych Godów” to Państwo:
- Maria i Jan Chojnaccy z Nowej Wsi
  • Zofia i Kazimierz Czajczyńscy z Kolonii Ostrowskiej
  • Urszula i Ryszard Glapowie z Gizałek
  • Halina i Stanisław Mikołajewscy z Leszczycy
  • Marianna i Mieczysław Mrowińscy z Szymanowic
  • Halina i Zenon Witkowscy z Kolonii Ostrowskiej
  • Krystyna i Zenon Zielińscy z Krzyżówki
  • Janina i Jerzy Michalakowie z Rudy Wieczyńskiej
W uroczystości udział brali również: Wójt Gminy Gizałki - Robert Łoza, Przewodniczący Rady Gminy Gizałki – Roman Rojewski, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Iwona Lewicz oraz sołtysi miejscowości zamieszkania jubilatów.

Otwarcia i wprowadzenia do ceremonii nadania odznaczeń dokonała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Iwona Lewicz. Następnie głos zabrał gospodarz uroczystości Wójt Gminy Gizałki – Robert Łoza, kierując swoje przemówienie do dostojnych jubilatów. W swoim wystąpieniu Wójt Gminy podkreślił znaczenie wytrwałości w małżeńskiej przysiędze oraz złożył parom małżeńskim życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych pięknych rocznic. Ponadto korzystając z tej zaszczytnej okazji, jubilatom życzenia i gratulacje złożył również Przewodniczący Rady Gminy – Roman Rojewski, który pogratulował małżonkom przepięknej rocznicy w tak doskonałej formie. Dodał również, że niestety nie wszystkim małżeństwom było dane dożyć wspólnie tak pięknego jubileuszu.

Po uroczystej dekoracji medalami par małżeńskich przez Wójta Gminy Gizałki w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Gizałki i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, jubilaci zostali obdarowani przez władze gminy kwiatami i upominkami. Z życzeniami i bukietami kwiatów dołączyli również sołtysi. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania jubilatom 100 lat oraz pamiątkowych zdjęć.
 
Przy wspólnym posiłku w bardzo miłej atmosferze toczyły się rozmowy. Małżonkowie ze wzruszeniem na twarzy wspominali przeżyte razem ponad 50 lat.
Źródło: gizalki.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl