iPleszew.pl reklamy
Miasto i Gmina Pleszew

Zmiany w gospodarowaniu odpadami

2023-01-12 09:15:13
Zdjęcie: pleszew.pl

W Mieście i Gminie Pleszew zmieni się system gospodarowania odpadami. Dotyczy to prawie wszystkich mieszkańców domów i mieszkań. Zmiany widoczne będą również przy nieruchomościach wielolokalowych.


Zmiany w systemie gospodarowania odpadami w Mieście i Gminie Pleszew dotyczyć będą każdej nieruchomości, która nie ma zgłoszonego w deklaracji śmieciowej kompostownika. Znikną bowiem brązowe worki, w których do tej pory mieszkańcy gromadzili odpady bio-zielone, czyli skoszoną trawę, liście, zwiędłe rośliny i rozdrobnione gałęzie drzew i krzewów. W zamian za nie, każda nieruchomość, która nie ma zgłoszonego kompostownika, otrzyma duży brązowy pojemnik o pojemności 240 litrów. Wprowadzone zmiany mają przynieść oszczędności nie tylko finansowe, ale również środowiskowe. - Odbiór bio-zielonych odpadów na instalacji luzem (nie w workach) jest tańszy o ponad 100 zł za tonę – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak. Ponadto, Miasto i Gmina Pleszew chce ograniczyć produkcję odpadów w postaci worków.

Nowe zasady wprowadzone zostaną również w przypadku nieruchomości wielolokalowych. Tam, kompleksowo zostaną wymienione pojemniki na odpady. Stare tzw. dzwony i pojemniki siatkowe zastąpią nowe, duże pojemniki z zamknięciem. Celem wymiany jest przede wszystkim utrzymanie czystości i estetyka miejsc, w których będą się znajdować nowe pojemniki. - Mam nadzieję, że będzie większy porządek i estetyka, a śmieci nie będą leżeć obok pojemników – komentuje burmistrz, ale to, jak dodaje, zależy też od nas samych.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl