iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Zmiany w MGOPS-ie

Zdjęcie: pleszew.pl

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie czekają spore zmiany. Dzięki nowemu projektowi odmieni się nie tylko miejsce, ale również jakość świadczonych usług. Ośrodek uruchomi także kilka nowych funkcji.

W odpowiedzi na zmiany zachodzące w systemie społecznym, ośrodki pomocy społecznej systematycznie przekształcane są w Centra Usług Społecznych. Jest to idea, dzięki której ośrodki pomocy nie mają służyć już tylko osobom biedniejszym i mniej zaradnym, ale mają działać na rzecz wszystkich mieszkańców oferując szeroki wachlarz usług społecznych.

Do programu przystąpił również Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie, który dzięki dofinansowaniu projektu pn. „Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 podpisał umowę i rozpoczyna działania, aby od 1 stycznia 2024 roku przekształcić się w Centrum Usług Społecznych.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do szerokiej i kompleksowej oferty usług społecznych, świadczonych w społeczności lokalnej. Poza Pleszewem, w projekcie bierze udział wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu 7 wielkopolskich gmin. - Podpisaliśmy już umowę o dofinansowanie projektu i zaczynamy działać. To będzie zupełne „odczarowanie” pomocy społecznej, którą znamy do tej pory – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.

W ramach projektu CUS w Pleszewie planuje docelowo stworzyć cztery nowe usługi świadczone w środowisku lokalnym. Wcześniej, przeprowadzona zostanie diagnoza potrzeb, zasobów i potencjałów w zakresie usług społecznych wśród mieszkańców MiG Pleszew, aby odpowiednio dostosować nowe funkcje do istniejących potrzeb. - Korzystanie z pakietów usług społecznych oferowanych w CUS nie będzie się wiązać z nabyciem statusu klienta pomocy społecznej – informują przedstawiciele MGOPS w Pleszewie.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO