Z powiatu

Zostali nagrodzeni podczas Gali Samorządowej 2025

Zostali nagrodzeni podczas Gali Samorządowej 2025
Zdjęcie: Facebook/Powiat Pleszewski

Za nami Gala Samorządowa 2025 Powiatu Pleszewskiego oraz Miasta i Gminy Pleszew. Uroczystość odbyła się w piątek 28 lutego 2025 roku w Państwowej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Pleszewie.

Podczas uroczystości wręczono Nagrody Powiatu Pleszewskiego - Statuetki Artura Szenica. Otrzymali je dr n. med. Ryszard Bosacki, wybitny położnik, dyrektor ds. medycznych w Pleszewskim Centrum Medycznym oraz pośmiertnie śp. Tomasz Kuberka (1946-2022), były działacz pleszewskiej „Solidarności”, samorządowiec i społecznik, zasłużony w staraniach o utworzenie powiatu pleszewskiego. W Jego imieniu statuetkę odebrała żona Ewa Kuberka.
 
Statuetki wręczyli Wicestarosta Pleszewski Marek Zdunek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Kuberka, syn śp. Tomasza Kuberki.
 
Władze miejskie uhonorowały tytułem „Zasłużonych dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew” dwóch byłych samorządowców: nauczyciela i historyka Ryszarda Borkiewicza oraz lekarza, ordynatora oddziału chirurgii PCM Pawła Przybyła.
 
Dyplomy wręczyli Burmistrz Arkadiusz Ptak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Pleszewie Błażej Kaczmarek.

 


Źródło: Facebook/Powiat Pleszewski


Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884